POWIATOWA GRA CZYTELNICZA

III Powiatowa Gra Czytelnicza

   25 maja2018r. odbyła się III edycja Powiatowej Gry Czytelniczej pod  honorowym patronatem Burmistrza Jawora, pana Emiliana Bery. Organizatorami konkursu są: Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji z Biblioteką Pedagogiczną w Jaworze oraz nauczyciele bibliotekarze powiatu jaworskiego. W tym roku na grze po raz kolejny gościła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, która zadbała o dodatkowe upominki dla uczestników.
   Treść zadań tegorocznej gry koncentrowała się wokół hasła "W świecie przygody i sensacji" jako, że lektury, których znajomość była wymagana do udziału w konkursie należały do kanonu literatury sensacyjnej.
   Oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze reprezentowały uczennice klasy II a: Maja Noga, Justyna Dachowska, Wiktoria Markowska.

II Powiatowa Terenowa Gra Czytelnicza
   27 kwietnia 2017r. odbyła się II Powiatowa Czytelnicza Gra Terenowa. Celem Gry jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poznanie jaworskich bibliotek różnego typu i oczywiście dobra zabawa. Gimnazjum nr 1 reprezentowały dwie drużyny: drużyna I w składzie Łukasz Czekajło, Daria Karolak, Wiktoria Michalska i drużyna II w składzie Monika Aniołek, Ola Machowska i Damian Sitko.
W Grę włączyło się wiele instytucji i sponsorów, m. in. Gmina Jawor, KPP i Szkoła Wyższa im. Witelona w Legnicy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Jawora, Emilian Bera.
Drużyna I z naszej szkoły w składzie Łukasz Czekajło, Daria Karolak, Wiktoria Michalska zdobyła III miejsce wśród szkół gimnazjalnych powiatu jaworskiego.
Gratulujemy!


-----------------------------------------------------------------------
I miejsce dla Gimnazjum nr 1
w I Powiatowej Grze Czytelniczej!
   3 czerwca 2016r. odbyła się I Powiatowa Gra Czytelnicza zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu jaworskiego i Bibliotekę Pedagogiczną w Jaworze pod patronatem Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury oraz uczenie się przez zabawę. W rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu jaworskiego.
Gimnazjum nr 1 reprezentowała drużyna z klasy III A - Martyna Gdowska, Julia Gdowska i Aleksandra Polańska. Zadaniem drużyn było rozwiązanie zadań na kolejnych punktach kontrolnych, odszukanych na mapie wylosowanej trasy. Trasa naszej drużyny rozpoczynała się w Muzeum Regionalnym, następnie uczennice odwiedziły I Liceum Ogólnokształcące, Gminne Centrum Informacji, Bibliotekę Publiczną, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Gimnazjum nr 2. Wykonanie zadań wymagało doskonałej znajomości książki Johna Flanagana "Ruiny Gorlanu" zapoczątkowującej serię "Zwiadowcy". Dziewczęta rozwiązywały krzyżówkę, kalambury, układały puzzle, rozwiązywały test, a także wykonywały zadania sprawnościowe związane z treścią książki. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie doskonale i zajęły I miejsce wśród szkół gimnazjalnych powiatu jaworskiego. 
Gratulujemy!